Pages Menu
Categories Menu
Czym jest Zarząd Wspólnoty?

Czym jest Zarząd Wspólnoty?

choroby.cywilizacja.com.pl http://www.tanibankiet.pl/meble/krzesla-aluminiowe www.blitz-cleaning.com/pralnia.html Gliwice

Właściciele lokali mieszkaniowych mają prawo wyboru osób, które będą odpowiedzialne za zarządzanie i nadzór na wspólną częścią obiektu. Grono osób wybranych to Zarząd Wspólnoty, który następnie zleca zarządzanie nieruchomością profesjonalnemu zarządcy. Aby ten ostatni mógł działać swobodnie, Zarząd powinien udzielić stosownych pełnomocnictw.

Ustawa określa również relacje pomiędzy Wspólnotą i jej poszczególnymi członkami. Zarząd odkrywa tu ważną rolę, ponieważ występuje jako reprezentant Wspólnoty. To samo dotyczy zewnętrznych spraw Wspólnoty Mieszkaniowej. W tym wypadku Zarząd również występuje w roli reprezentanta.

Zarząd ma prawo do samodzielnego działania w imieniu Wspólnoty. Ma prawo do podejmowania decyzji dotyczących wspólnej części nieruchomości i do zarządzania tą częścią. W określonych przypadkach Zarząd zyskuje również prawo wstępu do lokali mieszkalnych.

Dotyczy przede wszystkim prac konserwacyjnych lub remontowych. Zarząd ma prawo uzyskania dostępu do lokalu również wtedy, gdy w mieszkaniu pojawiła się awaria, mająca wpływ na stan innych lokali.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *