Pages Menu
Categories Menu
Niektóre prawa i obowiązki właścicieli

Niektóre prawa i obowiązki właścicieli

www.baltica-auto.pl Skórzewo szeregowce rynek pierwotny Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie salon z garderobami w poznaniu garderoby poznań zapraszamy po poznańskie garderoby

Współwłaściciele nieruchomości, a więc właściciele pojedynczych lokali posiadają określone przez ustawę prawa i obowiązki związane z mieszkaniem w ramach Wspólnoty. Podstawowy obowiązek to ponoszenie opłat związanych z  utrzymaniem i użytkowaniem lokalu.

Właściciele lokali uczestniczą również w kosztach związanych z częścią wspólną nieruchomości oraz gruntem, na którym znajduje się nieruchomość. Współdzielenie opłat dotyczy też wszystkich części nieruchomości i urządzeń, które służą mieszkańcom, tzn. takich części i takich urządzeń, które nie są przeznaczone jedynie do użytku przez wyszczególnionych właścicieli.

Wszyscy właściciele nieruchomości są uprawnieni do brania udziału w głosowaniach nad uchwałami, które przekraczają kompetencje Zarządu. Jest to m.in. określanie wysokości opłat wiążących się z zarządzaniem nieruchomością a także prawo do wyboru i odwoływania członków zarządu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *